Прості рішення великих проблем, або Що таке clean-up
Щоб створити якісний рекламний ролик або повнометражний фільм, зазвичай потрібно багато ресурсів. І мовиться тне лише про час та гроші. Це масштабний процес, до якого залучена велика команда професіоналів. Кожен має свою роль, свої завдання та слідкує, аби знімальний процес проходив згідно з планом.
Та оскільки продакшн – це тривалий та масштабний процес, передбачити всі нюанси, які будуть виникати у його ході, практично неможливо. Зокрема – важко уникнути ситуацій, коли у кадр потрапило щось небажане, а з'ясовується це вже аж після завершення зйомок.
Це може бути будь-що:
- частина техніки;
- графіті на об'єктах;
- мотузки для страхівки;
- дзеркала;
- випадкові люди;
- поруч міг пробігтися вуличний кіт або у кадр залетів голуб;
- та й взагалі будь що, навіть горнятко кави, яке випили і забули прибрати;
Саме тому процес пост-продакшину передбачає клін-ап. Англійською це означає "прибирати", що дуже добре передає суть того, що потрібно зробити. А саме – "поприбирати у кадрі" та довести його до ідеального стану, коли все на своїх місцях, без зайвого та непотрібного.
До слова, важко не згадати про кіноляп, який помітили у популярному серіалі "Гра престолів". У одному з кадрів біля "матері драконів" Дайнеріс стоїть паперовий стакан з кав'ярні Starbucks.
Звісно, можна було просто добре перевірити локацію перед зйомкою та вчасно прибрати звідти всі непотрібні речі з XXI століття. Проте, shit happens, і ніхто не застрахований від такого. Тож, якби цю маленьку кумедну деталь помітили вже під час пост-продакшину, позбавитися від небажаного стаканчику було б теж доволі просто. У людини, яка добре знає свою справу, це зайняло б не більше ніж 30 хвилин.
Так, процес клін-апу – доволі дорогий, тому часто на ньому вирішують зекономити. Проте впевнені, що це точно не про творців "Гри престолів".
Цікавий факт!
В іспанській Жироні мешканцям районів, де відбувалися зйомки кількох сцен, платили по 200 доларів – всього лиш за те, аби під час робочого процесу вони не виходили на вулицю й навіть на свої балкони.
Тож, зважаючи на вищевказане, немає жодних сумнівів, що у цій історії річ саме у неуважності, просто зовсім не у жадібності.
Підсумовуючи, клін-ап – це один з етапів пост-продакшину, під час якого з уже відзнятого матеріалу забирають непотрібні у кадрі елементи. Інколи ці предмети потрапляють у кадр зовсім випадково і цього можна уникнути. Проте бувають такі умови зйомок та такі локації, коли легше та дешевше буде "видалити" щось на пост-продакшині, ніж домовлятися за переміщення об'єкта на час знімального процесу. Тож у якійсь мір клін-ап економить час та неври :)
Nissan Juke – Built to thrill
Пропонуємо вам ознайомитися з прикладами із реклами автомобіля Nissan Juke. Зліва розміщені кадри зі зйомок, справа – те, як вони виглядають у фінальному варіанті відео.
У будь-якому випадку, без клін-апу більшість роликів та стрічок, які ви дивитесь, були б зовсім не такими, якими ми бачимо їх у фінальному варіанті. Саме тому всі ті кіноляпи, які уважні глядачі помічають в улюблених фільмах, всього лиш – вершина айсбергу, який приховують їхні творці.